Miesto a čas:      Modranka, Kultúrny dom, sobota 15.decembra 2018.

Autor:             Július Gajarský, ŠK Komplet Trnava-Modranka

Chcem poďakovať všetkým, ktorí ste sa zapojili do príprav, pomohli so zabezpečením podujatí  a odviedli výbornú prácu a pomoc aj počas celého dňa - veľmi si to - tak ako každý rok od roku 2008 - vážim a verím, že aj v budúcnosti sa budeme môcť pustiť - ak bude záujem do podobných akcií… Podrobnosti a fotografie nájdete na Facebooku ŠK-Komplet-Modranka

Na Vianočnej TIRNAVII šachových nádejí 2018 hralo 118 šachistov z viac ako tridsať klubov, škôl či šachových krúžkov.

Výsledky:

Turnaj GPX detí a mládeže spomedzi 98 účastníkov vyhral Lukáš Vaštík (RŠA Považie) so 7,5 bodmi pred dvoma dievčatami - Silviou Fajtákovou (Záhorácky šachový klub) tiež 7,5 b. a Grétou Kapolkovou (KŠN Bratislava) so 7 bodmi.

V turnaji OPEN za účasti 20 šachistov vyhral zástupca domáceho klubu ŠK Komplet Modranka Alexander Lopatievov so 6,5 bodmi pred Milošom Šarmírom (ŠK Cífer) s 5,5 bodmi a Jankou Šošovičkovou (Súkromná ZŠ Nová Dubnica), ktorá získala 5 bodov.

V  jednotlivých kategóriách turnaja GPX hraného tempom 2 x 15 minút na 9 kôl si najlepšie počínali a získali poháre a diplomy:

Dievčatá D08 -  1. Michaela Šúňová (KŠN Bratislava) 3 body 2. Veronika Kroupová (SuZŠ Skalica) 2 body

Chlapci C08 -  1.Juraj Jursa (Šk Lokomotíva Caisa Bratislava) 5,5 bodu, 2. Tadeáš Hronec (CIS Premium) 5 bodov a 3.Martin Suň (KŠN Bratislava) 5 bodov

Dievčatá D11 - 1.miesto Martina Šošovičková (RŠA Považie) 6 bodov, 2.Hana Horváthová (Šk Slovan Bratislava) 6 bodov a 3.Karin Novomeská (ŠK Štefanov) 5 bodov.

Chlapci C11 - 1.miesto Ján Dzivák (Lokomotíva Trnava) 6,5 bodu, 2. Oliver Libich (ŠK Komplet Modranka) 6,5 bodu a 3.Sear Sahidi (KŠN Bratislava) 6,5 bodu.

Dievčatá D14 - 1.miesto Silvia Fajtáková (Záhorácky šachový klub) 7,5 bodu, 2.Gréta Kapolková (KŠN Bratislava) 7 bodov a 3. Lucia Stíšková (KŠN Bratislava) 7 bodov

Chlapci C14 - 1.miesto Lukáš Vaštík (RŠA Považie) 7,5 bodu, 2.Maroš Volánek (RŠA Považie) 7 bodov a 3. Michal Stanko (ŠK Cífer) 7 bodov.

Cenu pre najlepšieho hráča domáceho klubu ŠK Komplet Modranka získal Oliver Libich (7 bodov), druhá bola Hanka Krakorová (6 bodov) a tretí bol Šimon Libich (6 bodov).

Ocenenie pre najmladšieho hráča dostali 5 roční Alex Angelov (CVČ Kalokagatia Trnava), ktorý získal 2body a Michaela Šuňová (KŠN Bratislva) a Daniel Báňas (ŠK Modra).

V súťaži o najlepšiu školu bolo vyhodnotených 10 škôl, keď bodovali najlepší traja z každej školy - zvíťazila Spojená Škola sv. Františka Bratislava pred Šk Cífer.

Špeciálnu cenu pre najlepšie družstvo získala RŠA Považie.

Hlavným rozhodcom turnaja bol Rasťo Diviak a pomáhala Marta Motúzová (obaja FIDE arbitri...), ktorí turnaje aj napriek veľkej účasti detí zvládli bez problémov. Na záver pri slávnostnom vyhodnotení na pódiu si víťazi turnajov, najlepší v jednotlivých kategóriách a nakoniec všetky zúčastnené deti odniesli vecné ceny a spomienkové predmety, ktoré si vyberali podľa poradia ako skončili v turnaji. Turnaj sa ako každoročne niesol už vo vianočnej atmosfére, ktorú umocnilo aj počasie, keď v Modranke napadol prvý sneh a cez prestávku sa niektoré deti guľovali a postavili dokonca snehuliaka :-)

Organizáciu šachového festivalu ***Vianočná TIRNAVIA šachových nádejí turnaja - tak ako každoročne od roku 2008 - zabezpečoval Šachový klub Komplet Trnava-Modranka - s výdatnou pomocou členov a rodičov zúčastnených detí. Podujatie podporilo Mesto Trnava.